Porażka u siebie- zwycięstwo na wyjeżdzie

W minionym tygodniu rozegrano dwie kolejki ligi okręgowej gdzie w środę drużyna Orła Mokre podejmowała Uranię Ruda Śląska.Mecz emocjonujący od początku i obfitujący w dużą ilość sytuacji bramkowych.Wynik meczu otworzył Wróblewski strzelając bramkę na 1:0 dla mokierskiego Orła.Niestety jeszcze w pierwszej połowie nasza drużyna traci dwie bramki i do przerwy przegrywamy 1:2. Po rozpoczęciu drugiej połowy tracimy kolejną bramkę i jest już 1:3.Orzeł zdobywa jednak kontaktową bramkę po strzale. Świętka na 2:3.To było wszystko na co było stać naszą drużynę a bardzo dobrze dysponowana w tym meczu drużyna gości strzela kolejną bramkę i mecz kończymy porażką 2:4.

W sobotę gościliśmy na boisku Gwarka Zabrze.Drużyna nasza dysponowała po raz kolejny tylko jednym zawodnikiem w polu z uwagi na kontuzję Ostrowskiego i Kameckiego oraz pauzującego za żółte kartki Wierciocha.Pojedynek z młodą drużyną z Zabrza nie należał do łatwych choć Orzeł miał kilka sytuacji bramkowych i już w pierwszej połowie po strzale z rzutu wolnego poprzeczkę zaliczył Wróblewski . W drugiej połowie mimo ataków na bramkę gospodarzy nie udało się strzelić bramki z gry jednak po faulu na
Świętku sędzia podyktował rzut karny a jego pewnym egzekutorem został Wróblewski.1:0 i trzy punkty dla Orła a to jest w tej dyscyplinie najważniejsze.

SKRÓT SPOTKANIA Z ZABRZA

WYSOKIE ZWYCIĘSTWO I POWRÓT NA FOTEL LIDERA

Niezwykle ciekawie zapowiadał się sobotni mecz Orła Mokre z czołową drużyną w tabeli Gwiazdą Skrzyszów.I tak też było.Mecz był emocjonujący i obfitował w wiele sytuacji podbramkowych.Od początku meczu nasza drużyna osiągnęła dużą przewagę w polu i po jednym zamieszaniu podbramkowym zawodnik drużyny gości tak niefortunnie interweniował że po jego zagraniu piłka wpadła do bramki przeciwnika.1:0. Niedługo cieszyliśmy się z prowadzenia bo po krótkim czasie goście uzyskali wyrównanie na 1:1 ze
stałego fragmentu gry.Po rzucie rożnym zawodnik gości głową skierował piłkę do naszej bramki.Jednak jeszcze w pierwszej połowie bardzo aktywny w tym meczu Mnochy po pięknym strzale uzyskał prowadzenie na 2:1. Druga połowa meczu to już przygniatająca przewaga Orła.Na 3:1 podwyższa Świętek a kolejną bramkę strzela nasz wychowanek HANUS i JEST TO JEGO PIERWSZA BRAMKA .Kanonadę kończy tuż przed zakończeniem meczu Ariel Mnochy .5:1 -wysokie zwycięstwo i powrót na fotel lidera.Bardzo ciekawie
zapowiada się końcówka sezonu.Pozostały cztery kolejki i pytanie .Czy uda się zachować to pierwsze miejsce i osiągnąć historyczny awans do 4 ligi ?